Cessnock Rugby League
Season 2017
Season 2016...Results & Updates
Supporters Products
Former Players Form
Where Are They Now?
Old Boys Club
Club History
Season 2016
Notifications
Club History - Photos
Archive
 If you have any feedback on how we can make our new website better please do contact us. We would like to hear from you. 

 

ROUND 4 v KURRI
KURRI SPORTSGROUND

Get to the game and support the families of the victoms from the Austar Mine Tragedy

SATURDAY 3/5/14

FIRST GRADE

3.00PM

1. KERROD HOLLAND
2. CHRIS PYNE
3. SEAN METCALF
4. GEORDIE CONNELLY
5. BRENDAN WILLIAMS
6. RILEY BROWN (c)
7. JOEL BROWN
8. SEPETI AFU
9. CHRIS ADAMS
10. GENE BROWN
11. KORI BARBER
12. ALAN LANTRY
13. BRENDAN HLAD
14. KARL SAENA
15. MICHAEL HOSKINS
16. JACOB MCKENDRY
17. JACOB GARLAND

RESERVE GRADE

1.30pm

1. MICHAEL RADNIDGE
2. JOE WOODBURY
3. JADE ANTCLIFFE
4. TOM HIGGINS
5. FABIAN DUNSTAN
6. ZEB DUNSTAN
7. JOEL HAFEY
8. JAYDEN BROWN
9. BRETT STEVENS (c)
10. MATTHEW CRUMP
11. RYAN EVANS
12. CHRIS WALTERS
13. CAL ORCHARD
14. MATTHEW GODDARD
15. ETHAN HODGSON
16. JOSH NITZ
17. TOM CREMONA
18. BEN THOMPSON



UNDER 23's

12.15PM

1. NATHAN AITCHISON
2. JYE DAVEY
3. DEAN WEARING
4. BEN ROSE
5. WILL MCGARRY
6. MURRAY HOWARD
7. BRENT MENDYK
8. ZAINE MORGAN
9. SAM WILSON
10. JAY MCCORD
11. RHYS BINNS
12. JARROD HARRIS 
13. NATHAN CONNELL
14. PAT SMALL
15. LUCAS MURRAY
16. R
YAN AITCHISON
17. NATHAN MCLOUGHNEY

UNDER 18's

11.00AM

1. JASON SMITH
2. JOSEF LESNIK
3. JOSH MEYERS
4. JAKE BURTON
5. ARCHIE DUNSTAN
6. BAILEY BROMAGE
7. JARRED SMITH
8. DANIEL JURD
9. LIAM MEARS
10. JAKOB BROWN
11. REED HUGO
12. SAM APTHORPE 
13. BRYCE MORLEY
14. BEN HIPWELL
15. TATE SEE
16. TOM CLARKE

17. TAYLOR ARMSTRONG
18. PAT SMITH
19. BO THATCHER

20. LACHLAN EDWARDS



ROUND 2 v LAKES

CAHILL OVAL
THURSDAY 17/4/14

FIRST GRADE

8.30pm

1. JACOB GARLAND
2. CHRIS PYNE
3. SHAUN METCALF
4. BRENDAN WILLIAMS
5. CALLUM ORCHARD
6. RILEY BROWN (c)
7. JOEL BROWN
8. SEPETI AFU
9. CHRIS ADAMS
10. ALEC FATA
11. KORI BARBER
12. ALAN LANTRY
13. BRENDAN HLAD
14. GENE BROWN
15. KARL SAENA
16. JACOB MCKENDRY
17. GEORDIE CONNELLY

RESERVE GRADE

7.30pm

1. FABIAN DUNSTAN
2. JOE WOODBURY
3. JADE ANTCLIFFE
4. MATTHEW RADNIDGE
5. TOM CREMONA
6. JASON ORR
7. JOEL HAFEY
8. JAYDEN BROWN
9. BRETT STEVENS (c)
10. ETHAN HODSON
11. JACKSON ROE
12. CHRIS WALTERS
13. MATT CRUMP
14. JOSH NITZ
15. MATT GODDARD
16. BEN THOMPSON


23's

6.15pm

1. NATHAN AITCHISON
2. JYE DAVEY
3. RYAN EVANS
4. JUSTIN WEARING
5. TYLER MCNAUGHTON
6. MURRAY HOWARD
7. BRENT MENDYK
8. JAY MCCORD
9. SAM WILSON
10. JARROD HARRIS
11. RHYS BINNS
12. HARRY WRIGHT (c)
13. ZEB DUNSTAN
14. DEAN WEARING
15. NATHAN CONNELL
16. LUCAS MURRAY
17. WILL MCGARRY
18. NATHAN MCLOUGHNEY
19. DEAN WEARING




ROUND 1 v MAITLAND 
CESSNOCK SPORTSGROUND
SATURDAY 12/4/14

FIRST GRADE

1. JACOB GARLAND
2. CHRIS PYNE
3. SHAUN METCALF
4. BRENDAN WILLIAMS
5. CALLUM ORCHARD
6. RILEY BROWN (c)
7. JOEL BROWN
8. MARK WHITE
9. CHRIS ADAMS
10. ALEC FATA
11. KORI BARBER
12. ALAN LANTRY
13. BRENDAN HLAD
14. GENE BROWN
15. SEPETI AFU
16. JACOB MCKENDRY
17. JACOB BRIGGS

RESERVE GRADE

1. BEN ROSE
2. JOE WOODBURY
3. JADE ANTCLIFFE
4. FABIAN DUNSTAN
5. TOM CREMONA
6. JASON ORR
7. JOEL HAFEY
8. KARL SAENA
9. DANIEL MURRAY
10. ETHAN HODSON
11. MATT CRUMP
12. CHRIS WALTERS
13. BRETT STEVENS (c)
14. JACKSON ROE
15. MATT GODDARD
16. JOSH NITZ
17. MATT RADNIDGE
18. BEN THOMPSON


23's 

1. NATHAN AITCHISON
2. JYE DAVEY
3. RYAN EVANS
4. JUSTIN WEARING
5. RYAN AITCHISON
6. MURRAY HOWARD
7. BRENT MENDYK
8. JAYDEN BROWN
9. SAM WILSON
10. JAY MCCORD
11. RHYS BINNS
12. HARRY WRIGHT (c)
13. ZEB DUNSTAN
14. JARROD HARRIS
15. PAT SMALL
16. LUCAS MURRAY
17. WILL MCGARRY
18. NATHAN MCLOUGHNEY
19. DEAN WEARING


18'S

1. JASON SMITH
2. JOSEF LESNIK
3. JOSH MYERS
4. ARCHIE DUNSTAN
5. PAT SMITH
6. LACHLAN EDWARDS
7. JARROD SMITH
8. DANIEL JURD
9. LIAM MEARS
10. JAKOB BROWN
11. JAKE BURTON
12. REED HUGO
13. BAILEY BROMAGE
14. BEN HIPWELL
15. TAYLOR ARMSTRONG
16. TOM CLARKE
17. BRENDAN MILMO
Site Map